piątek, 9 czerwca 2017

Basia i biblioteka

Kolejna opowieść basiowa, w której tym razem Basia wraz ze swoją grupą przedszkolną odwiedza bibliotekę i wywołuje ze swojej wyobraźni niedźwiedzia.
Z dedykacją dla wszystkich dzielnych bibliotekarek i bibliotekarzy, którzy wykonują gigantyczną pracę, często działając jak prawdziwe domy kultury.

Napisała oczywiście Zofia Stanecka, wydał Egmont.

6 komentarzy:

-E.W. pisze...

Uwielbiam tę mieszankę pogody, humoru, obserwacji przemieszanej z umownością jaką stanowią Twoje ilustracje.

Bi Bi pisze...

Wyczułam sympatię w kierunku bibliotekarek. Bardzo dziękuję:)

joaleks pisze...

Cała seria o Basi jest moją ulubioną lekturą dziecięcą, czytam razem z córeczką i bardzo często uśmiecham się do ilustracji:) za każdym razem nie mogę się nadziwić, że te kilka kresek tworzy tak wyraziste postacie!:) od razu widać kto stary, kto złośliwy, a z kim chętnie posiedziało by się przy herbacie;) to się nazywa Talent! Bardzo dziękuję za inspirację i miłe chwile spędzone przy książkach przez Panią zilustrowanych... "Basi i biblioteki" jeszcze nie mamy, ale kupimy pewnie jako jedną z kolejnych do kolekcji:)

Marianna Oklejak pisze...

Bardzo dziękuję! Bibliotekarki robią świetną robotę!
I cieszę się, że przy książkach z moimi ilustracjami można spędzić miłe chwile :-)

gloriadei pisze...

Pani Marianno. Dawno nie miałem do czynienia z tak pięknie zilustrowaną historią dziecieca. Basia i rodzina mają w sobie tyle zycia, te kilka genialnych kresek i już jest mina jak zywa. Moim zdaniem Basia to jedna z najbardziej wartościowych książek polskich ostatnich lat. Naturalna, niewymuszona i wdzięczna. Bardzo dziekuję za wspólne chwile radości z moim 6-latkiem nad kartkami Baś.

Marianna Oklejak pisze...

Bardzo dziękuję za te wspaniałe słowa, aż nie wiem, co odpisać. Miód na serce!